Recenzje serwisów.

Problematyczny kredyt na auta używane

Oferta banków jest w dzisiejszych czasach bardzo zasobna w różnego rodzaju produkty finansowe, dzięki którym możemy realizować mniejsze lub większe przedsięwzięcia, w zależności od potrzeb. W szerokiej gamie urozmaiconych pod każdym względem propozycji znajdziemy między innymi kredyty samochodowe, które aktualnie cieszą się sporym zainteresowaniem.

Dla wielu Polaków jest to jedyny sposób na zdobycie gotówki pozwalającej sfinansować zakup auta. Kredyt samochodowy dostaniemy zarówno na nowy, jak i na używany pojazd. Jeżeli decydujemy się na tę drugą opcję czyli na kredyt na samochód używany (Banknet.pl), powinniśmy koniecznie o kilku sprawach pamiętać. Przede wszystkim musimy liczyć się z tym, że za takie zobowiązanie zapłacimy więcej. Banki zdecydowanie preferują kredytowanie nowych pojazdów, gdyż ich wartość jest większa (przez co stanowią lepsze zabezpieczenie kredytu). Samochód używany już aż tak atrakcyjny pod tym względem nie jest. Poza tym, jak wiadomo, jest bardziej podatny na awarie, chociaż oczywiście wiele w tym momencie zależy od jego marki i sposobu obchodzenia się z nim. W każdym bądź razie trzeba pogodzić się z faktem, że oprocentowanie kredytu będzie tutaj wyższe.

Ponadto bank zażąda również większej ilości zabezpieczeń, co jest dla każdego kierowcy dość uciążliwe i kłopotliwe, na przykład wówczas, gdy auto się zepsuje. Banki ogromną wagę przykładają do wieku pojazdu. Im jest on starszy, tym trudniej uzyskać kredyt – a jeśli już się to uda, to jego warunki niekoniecznie okażą się dla kierowcy korzystne. Takie ryzyko trzeba mieć jednak na względzie.