Recenzje serwisów.

Powiększanie piersi mniej konieczne dla zdrowia

Operacja plastyczne z założenia mają służyć poprawie wyglądu. Niekiedy są ona konieczne, aby normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Do grupy koniecznych operacji plastycznych można zaliczyć operację zszycia rozszczepienia podniebienia, czyli tak zwanej zajęczej wargi, usuwanie blizn powypadkowych czy o oparzeniach, rekonstrukcja twarzy czy innej części ciała, uszkodzonej w wyniku wypadku samochodowego, losowego czy choroby a także usuwanie szkodliwych znamion i pieprzyków. Także zabiegi wykonywane u kobiet na intymnych częściach ciała można by zaliczyć do zabiegów koniecznych.

Mniej konieczne dla zdrowia, ale tak samo istotne dla naszego dobrego samopoczucia, większej pewności siebie czy większej atrakcyjności na rynku pracy są zabiegi typowo upiększające czy wizualnie odmładzające, takie jak operacje plastyczne na powiększanie piersi (Idealwoman.pl), lifting twarzy, wstrzykiwanie botoksu w zmarszczki, wypełnianie kolagenem ust, odsysanie tłuszczu, przeszczep włosów, liposukcja czy  wszczepianie sobie silikonowych implantów w newralgiczne części ciała.

Ale są jeszcze inne operacje, które nie są konieczne, nie mają na celu naprawy efektu wypadku czy choroby ani tez nie przyczyniają się do poprawy wyglądu. Są one raczej oszpecające i powinny być zakazane. Mowa tutaj o operacjach plastycznych, które mają upodobnić człowieka do jakiegoś zwierzęcia czy gada. W tym celu koryguje się kształt powiem, żeby oczy wydawały się  na przykład bardziej kocie, zmiana kształtu nosa, kości policzkowych, podbródka, linii włosów, kształtu zębów czy nawet języka.