Recenzje serwisów.

Podgrzewacze elektryczne kontra gazowe

Przed zakupem elektrycznego podgrzewacza wody wiele osób się wzbrania, ponieważ ceny energii elektrycznej są obecnie bardzo wysokie. Nie wolno jednakże zapominać o tym, że podgrzewacze elektryczne mają wiele zalet i dość często są jedyną opcją jaką można wziąć pod uwagę (z tego chociażby względu, że gaz nie wszędzie jest podłączony).
Nowoczesne, sygnowane markami znanych producentów podgrzewacze elektryczne – takie jak np. te, którym sporo miejsca poświęca się tutaj – bardzo dobrze wypadają w porównaniu z modelami gazowymi (pomijając wspomniany powyżej aspekt). Są przede wszystkim bardzo wygodne – zarówno jeśli chodzi o instalację, jak i o użytkowanie. Ich obsługa sprowadza się praktycznie jedynie do ustawienia pożądanych w danym przypadku parametrów wody, zaś jeśli chodzi o montaż, sprawa jest prosta. Trzeba mieć tylko na uwadze to, że wymagana jest tu zwykle trójfazowa instalacja elektryczna.
Nie ma przeciwwskazań co do pomieszczeń, w których podgrzewacz elektryczny może zostać zamontowany. Niezwykle istotne jest to, że nie zachodzi utaj ryzyko wybuchu lub zaczadzenia. Pod względem konserwacji ani instalacja elektryczna, ani zasilane prądem podgrzewacze nie są tak wymagające jak instalacje i urządzenia gazowe. Podgrzewacze elektryczne są najczęściej przystosowane do obsługiwania pojedynczych punktów poboru wody i występują w wersji przepływowej. Nie jest to oczywiście żadną regułą, aczkolwiek takie właśnie warianty przeważnie są spotykane w praktyce.