Recenzje serwisów.

Korona Miss Polski

Kiedy człowiek jest dorosły, zmienia się jego podejście do życia i życiowe priorytety. To, co było dla nas ważne w młodości teraz może już nie mieć żadnego znaczenia, a sprawy, które wówczas nigdy by nam nie przyszły do głowy, absorbują w dojrzałym życiu cały nasz czas.
Dlatego też konkursy piękności skierowane są do młodych i niezamężnych kobiet a tak właściwie wybory miss to teraz już nie wybory najpiękniejszej kobiety w Polsce, ale najpiękniejszej dziewczyny.

Bo właśnie kim jest taka kandydatka na miss? Jeżeli mówimy o bardziej prestiżowym konkursie, takim jak dajmy na to Miss Polonia czy Miss Polski wybierane przez internet (Missnet.pl), to uczestniczka konkursu zwykle jest studentką, rzadko kiedy absolwentką czy osoba powyżej 25 roku życia. Fakt, wtedy już walczy o coś konkretnego, nie tylko o tytuł miss. Może wygrać kontrakty z agencji modelek, zacząć karierę, zagrać w filmach czy poznać różne wpływowe osoby „z branży”. Ale oczywiście nie ma zbyt wielu kandydatek, które przetrwają ostre sito selekcji o dotrą do finału. Z kolei sprawa z konkursami piękności mniejszej rangi jest prostsza.

W wyborach  chociażby miss internetu startują już nastolatki. I te młode dziewczyny widzą tutaj szansę na siebie i na zaistnienie w szerszej świadomości odbiorców. Wysyłają więc swoje zgłoszenia i fotografie, bo i co innego mają do roboty? Po szkole wracają do domu i ewentualnie muszą się nauczyć na jakiś sprawdzian. Nie stresują się pracą ani wypłatą, tylko głosami oddanymi przez internautów na ich osobę. Jeżeli nie wygrają, porażka nie będzie dotkliwa, bo niejako nie została im powiedziana prosto w twarz. A jeśli wygrają, radość będzie podobna do zdobycia korony Miss Polski.