Recenzje serwisów.

Jak dostać pracę na stanowisku kierownika projektów?

Ubiegając się o pracę na stanowisku menadżera projektów, trzeba wiedzieć między innymi to jak napisać dobry list motywacyjny. Tego typu posady dają szanse na całkiem spore zarobki, nic więc zatem dziwnego, że jeśli pojawia się gdzieś ogłoszenie o takim wakacie, zainteresowanie jest duże. Dlatego też wiedza o tym jak napisać dobry list motywacyjny jest w tym momencie bardzo ważna, albowiem to właśnie odpowiednio napisana aplikacja ma skłonić pracodawcę do zaproszenia jej autora do kolejnego etapu rekrutacji.

Trzeba pamiętać o tym, że zarządzanie projektami jest trudną dziedziną wymagającą wszechstronnej wiedzy z wielu obszarów. Na zarządzanie projektami składają się między innymi zarządzanie czasem, sytuacjami kryzysowymi, ludźmi, przepływem informacji etc. Od osób pracujących na takich stanowiskach wymagane jest doświadczenie zawodowe, które należy przedstawić w życiorysie dołączonym do listu motywacyjnego. Obydwa te dokumenty powinny nawzajem się uzupełniać.

Z całą pewnością pomocne okaże się to, jeśli ktoś posiada pmi certyfikat. Dla przyszłego pracodawcy to znak, że dana osoba dysponuje naprawdę sporą wiedzą z zakresu zarządzania projektami (pmi certyfikat dotyczy generalnie rzecz biorąc metodyki opisywanego tutaj zarządzania). Na takie kwestie warto położyć nacisk zarówno w życiorysie, jak i w liście motywacyjnym. Aplikacja powinna być konstruowana pod takim kątem, by kładła nacisk na atuty i mocne strony autora. Warto zapoznać się z różnymi poradnikami, które mogą w tym pomóc.